Preto, pred rodičia čelia ťažkej úlohy

Rozvod je nepochybne veľkou výzvou pre celú rodinu. Niektorí psychológovia považujú rozvodu, nie smrť blízkych, jeden z najčastejších a najzávažnejších príčin depresie. V každom prípade, aj keď je to veľmi kontroverzné vyhlásenie, rozvod je vždy vážne psychické traumy. Ale ak pár má deti, dráma prípade zvyšuje niekoľkokrát, pretože bremeno skúsenosti padá nielen na ramenách z bývalých manželov, ale aj na krehkých pleciach dieťaťa. Žiadne dieťa nemôže pochopiť a akceptovať, že pre neho nezničiteľný Únie mama a otec, tak zrazu sa rozpadajú.

Preto, pred rodičia čelia ťažkej úlohy — zachrániť tvár, aby sa správali pokojne a dôstojne, napriek vnútornú prázdnotu, na pomoc deťom adaptovať sa na nové podmienky života, dať mu pocit stability a bezpečnosti. Dieťa je nevinný a mali by byť chránené pred tak bežné v tejto situácii je viny. Avšak, napriek tomu, túžba rodičov nie je poškodiť vaše dieťa, veľa z nich ešte robiť chyby, ktoré môžu byť spôsobené tým, zúfalstva, negatívne emócie a nenávisť. My sme sa rozhodli vykonať najčastejšie z nich.
Chyba # 1. Zničenie prijaté v dome pravidlá

Rozvod, samozrejme, nepríjemný. Stratený v myšlienkach rodič, s ktorým teraz bude dieťa žiť, možno nie je v súlade s pravidlami, ktoré predtým boli prijaté v rodine, tak on môže zakázať predtým povolená, alebo, naopak, na uskutočnenie toho, čo by malo byť zakázané. Rodič ani nevie, že spôsob, akým on metodicky ničí obvyklý spôsob života dieťatka.

Tip: aj Naďalej v súlade s pravidlami a nalepiť na obvyklé systém vzdelávania. Ak dieťa bolo povolené zvyšok pol hodiny po škole sledovať karikatúry, nech rovnaké pravidlo platí aj vtedy, ak jeden rodič odchádza z domu. Ak vás denne čítať, aby dieťa pred spaním, skúste večer, dať dieťaťu dobrý príbeh vo výkonnosti. Nie začať nadmerné chvály, ľutovať, na vine dieťa na hodnotenie, ak ste tak neurobili skôr. Tak, dodržiavanie pravidiel domovského pomôže vášmu dieťaťu pochopiť, že svet nemal zbaliť a rytmus života vo Všeobecnosti ostáva rovnaký. Disciplína sa bude dať dieťaťu pocit bezpečia a prispôsobovanie sa novým podmienkam, bude menej bolestivé.
Chyba č. 2. Súťaž medzi manželmi

Po rozvode jeden z rodičov môže začať “vyhrať” s láskou dieťa z iných (alebo oboch rodičov od seba — jeden na každej strane). On sa bude usilovať, aby sa lepšie pre dieťa, ako ostatné — bude dovolené jesť sladkosti po dieťa už kartáčovaný moje zuby, hrať počítačové hry, nad čas, vymeňte školy s spoločný výlet do zoo, atď. Avšak, ako “dobrý” rodič nemá myslieť na dôsledky svojho konania. Pretože dieťa môže ľahko začať manipulovať s ich rodičia použitie frázy “Ale otec (mama) mi dal povolenie…”. A ak zraneného rodič sa vstúpiť do nevyslovené vojny so sebou, kde hlavnou zbraňou je veľký stupeň pandering dieťa, predstavujú riziko, že vychovávať dieťa rozmaznané, rozmarná, a neuvedomujú si rodičovskú autoritu. A, samozrejme, tento zápas bude úplne zničiť už ťažké vzťah medzi bývalými manželmi.

Tip: Odstrániť z vzťah s bývalým manželom (alebo bývalý manžel) všetky súťaže pre lásku dieťa. Áno, manželstvo rozpadlo, ale bývalý manžel a manželka zostávajú mama a otec je pre dieťa. A to aj napriek zložitej situácii sa budú musieť snažiť, aby sa spojenci vo vzdelávaní dieťaťa. Bez ohľadu na to, s ktorými bude zdieľať zodpovednosť za život dieťaťa a človek sa stane, keď vyrastú, sú obaja rodičia.
Sponzor: všetko pre detské izby