Marka wózków dziecięcych Teutonia zaczyna swoją historię od 1947 roku.

Autor posta: łóżka dla dzieci
Produkcja wózków zaczęło się w piwnicy domu mieszkalnego i na dzień dzisiejszy, firma jest jednym z czołowych producentów wózków dziecięcych na świecie. Najpierw podwozia wózków malowany farba ochronna, dopiero po 3 roku istnienia, zaczyna się produkcja chromowanych podwozia. Tak samo w tym czasie, firma otwiera i przenosi się w nowe miejsce, gdzie są i teraz, w miasto , wtedy na produkcji pracowało około 30 osób. Za 20 lat produkcji, marka zaczyna produkować kolorowe podwozia i swoje wózki w tkankę, do tego momentu wózek folią i skórą. W tym samym czasie rozpoczyna się produkcja akcesoriów do wózków. W 75 roku firma wchodzi na rynek światowy i zaczyna dostarczać swoje produkty do takich krajów jak: Austria, Belgia, Holandia, Dania i kraje Skandynawskie.

Ważnym krokiem w rozwoju postępu wózków stał 80 roku, kiedy firma zaczęła produkować połączone wózki dziecięce Quadro. Ten model mogła zamienić się z spacerowej modelu w model dla noworodków. Tak samo w tym roku pojawi się jedna z pierwszych składanych wózków Timmy. Takie innowacje przyciągają zagranicznych inwestorów i produkcja firmy została zakupiona angielskiej firmy Britax i nazwę zmieniono na Britax-Teutonia. W latach 90-tych roku firma zrobiła wielki krok w produkcji wózków. Zaczyna się wydanie wózków Mistral, które są produkowane po dziś dzień. Tak jak postęp nie stoi w miejscu, wprowadza się nowy rodzaj hamulców, które nie psują opony i zaczynają używać opatentowany system cichego wózka. Tworzy laboratorium z całym wyposażeniem i dział projektowy do badania inwalidzkich. Dzięki temu Teutonia pozostaje jedyną firmą, która sprawdza wszystkie swoje produkty pod kątem szkodliwych substancji w materiałach zgodnie z normą TOXPROOF.

Z 98 roku 2002 firma otrzymuje certyfikat , takie jak 9001-System zarządzania jakością produktów i 14 001: Ekologiczny system bezpieczeństwa. Od tego momentu firma zobowiązuje się do przestrzegania wszystkich odpowiednich przepisów i norm w zakresie ekologii. W 2000 roku firmę dwa razy, z czego firma zmienia nazwę, najpierw na oryginalny Teutonia kinderwagenfabric, a następnie dodaje się do nazwy GmbH. W 2009 roku dostępny jest nowy model wózka Cosmo, która stała się jedną z najbardziej popularnych modeli miejskich wózków na dzień dzisiejszy. Jednym z charakterystyczne cechy firmy, jest koncepcja Made for You. Ta cecha pozwala klientom poczuć się w roli projektanta i wybrać kolor tkaniny, łącząc wózek tak, jak im się chce. W 2013 roku firma wprowadza na rynek swoją stronę z konfiguratora produktów, w którym można wybrać nie tylko kolor tkaniny, ale tak samo wybrać kolor podwozia, koła i akcesoria do wózka. W 2016 roku Teutonia zmienia swój wygląd i dodaje nowe, ulepszone elementy w swoje wózki.