Když se v rodině objeví dítě

Když se v rodině objeví dítě, rodiče mají radost, štěstí, prostě euforie ze samotného faktu jeho vzniku. Batole roste. Starší se dostane, tím se spoustou otázek o jeho výchově se potýkají mladí rodiče. Jedním z takových: “Jak pomoci dítěti, je milovat se učit?”
V jakém věku a jak je třeba začít vštěpovat lásku k učení?

Od 2-3 let, je možné přistoupit k udržení v postarala kvality, zastavené přírodou – zvídavost. To je to, co je základem lásky k učení, poznání.

Existují způsoby, které Vám pomohou vštípit lásku k učení:

Knihy. Nelze milovat to, co dělá máma a táta. Vštípit lásku čtení je možné pouze čte mu knihy. Začněte s lehké , jak oni zrají dítě přidávejte pohádky, příběhy. Přečtěte si vždy emocionálně. Jen tak můžete zaujmout dítě.

– Diskuse o nové. názory dítěte o těchto nebo jiných událostí, nehod každodenního života, poslechněte si ho. Ptát se ho vysvětlit, proč si myslí tak nebo jinak. Udělej to opatrně, ne “tlačit”. To učí Vaše dítě, bez strachu a tlaku vyjádřit svůj názor a myslet logicky.

Hry. Hrajte se svým dítětem v různé vzdělávací hry. S tří-leté batole můžete hádat vynalezl Vámi a jim hádanky, považovat za kolem psů, volat barvu projíždějících strojů. S dítětem o něco starší, můžete začít hrát dámu, a pak se a šachy. Můžete vyzkoušet fascinující zážitky, které zde na webových stránkách.

– Samostatnost. Co nejdříve nechat dítě sám provádět jednoduché akce: odstranit peeling s banánem, krmení holubů. Když Vaše dítě půjde do školy, autonomie mu pomůže ve studiu.

– Všeho s mírou. Nepřetěžujte své dítě. Pojďme mu dostatek času na odpočinek. Vývoj dítěte bude mnohem úspěšnější, kdyby mohl snít, snít a přemýšlet nad tím, co se dozvěděl nového. To rozvíjí představivost a dává možnost pochopit, že učit se, poznávat svět – to je legrace.

pomoci svému dítěti, je milovat se učit
Jak řešit problémy s učením u školáka?

– Respekt vzdělávání. První věc, kterou rodiče musí ukázat své již , že dítě, učitel – to jsou lidé, které prostě musíte respektovat. Nelze kritizovat učitele a školy s dítětem. Dítě přebírá vše, co od své tatínky a maminky. Ukažte mu, co vás zajímá život, aby žák, spojte se s učiteli, zapojte se do života třídy. Tímto jste se ukažte a dítě a učitel, že Vám není lhostejný Váš syn nebo dcera.

Vstup sponzor: Poľský obchod s pościele dla dzieci a rovnaký obchod pre kielientów Slovensko – matrac do detskej postieľky a Ceska Republika – dětská matrace