Jurij poprzedza główny mecz weekendu

Jurij poprzedza główny mecz weekend – derby – przez pryzmat konfrontacji antypody i nieprzejednanych przeciwników, którzy są szefami zespołów, które dzielą miasto na pół.

Pep i Jose po raz pierwszy zmierzą się ze sobą na angielskich polach, choć koszt ich osobistego przeciwstawiania się już daleko za tuzin. Aż z przekonującą zaletą – siedmiu przeciw trzy – prowadzi hiszpan. Jeszcze sześć spotkań zakończyły się światem, jeśli takie określenie dead heat wynik w ogóle może odnosić się do tych, którzy szczerze “nie trawi” siebie.

Oba kluby jeszcze nie stracił punktów i prowadzą w mistrzostwach wraz z kolejną drużyną, która zastąpiła trenera w sezonie – “Chelsea”. Ale mowa nie o “”. Mourinho chyba nie będzie tak trudno przygotować się na dzień bilansowy spotkaniu, tak jak jego znajomy taktyka doskonale nadaje się do konfrontacji drużynom grającym w posiadanie. Przy okazji, to wyjaśnia, dlaczego Jose był tak pomyślny w grach vs Arsene ‘ a Wengera te wszystkie lata: on po prostu stosował najbardziej niewygodna dla “Kanonierów” taktykę.

Z taka sztuczka nie przejdzie, tak jak Pep przykłada ogromną wagę do nauki przeciwnika, by działać nie tylko od siebie, ale i do maksimum wykorzystując słabości przeciwnika. Najbardziej jaskrawym przykładem, kiedy hiszpan w pełni pokonał portugalczyka wielu nazywany “El Classico” w grudniu 2011 roku, gdy zamiast zwykłego dzielenia w czterech obrońców Pep wykorzystał Dani Alves gdzie bliżej obcym bramy, z tyłu jego Carles Puyol, Sergio Busquets w sytuacji z sprężynującej opadał w obronie.

Prawda, u portugalczyka też miał swoje przebłyski w ich konfrontacji. W 2010 roku jego “Inter” poradził sobie z katalońską lodowisko dzięki temu, że Christiane Kivu przedstawili w środkową linię, aby spotykać Alves z dala od swojego pola karnego, a partnerzy na osi środkowej częściej przemieszczały się na prawej krawędzi, gdzie katalończycy działali mniej przekonująco.

Mówiąc prościej, Pep szuka sposobów, jak jego podopiecznym być maksymalnie skuteczne, a Jose wszystkimi siłami stara się zawiązać przeciwnika ręce i nogi.

Innym ważnym aspektem tkwi w tym, że przeciwko Guardioli u Mourinho miał złe doświadczenia z gry z “dziesiątką” na polu. Sześć lat temu Mesut Messi powinien był zamknąć Xavi, tak jak ich typowy układ na polu pozwalało niemca regularnie pojawiać się obok przeciwnika bez uszczerbku dla dalszych własnych działań bojowych. Doświadczenie odegrał swoją rolę: Xavi stał się działać niezwykle wysoko, przez co Messi był zmuszony zejść głęboko na swoją połowę boiska. Podsumowując – 0:5. Więcej Mesut nie grał typowego “rozgrywającego imię:” przeciw “Barcelona”, a Mourinho wolał tych, którzy są w stanie przyzwoicie się bronić.

Na szczęście lub nie, ale u portugalczyka teraz nie ma pod ręką “dziesiątki”, na którą można by było śmiało polegać w razie czego: Juan Mata jest przyzwyczajony do działania z krawędzi, tak i w fazie obronnej nie lepiej tego samego , Henrik Mkhitaryan nie zdobył stałego miejsca w bazie, a banalne nie jest tak techniczna i szybka w podejmowaniu decyzji, jak tego wymaga ta pozycja.

Wiecej informacji: recenzje bukmacherow