Do nas do redakcji często piszą zaniepokojeni rodzice

Do nas do redakcji często piszą zaniepokojeni rodzice, którzy zauważają, że dziecko nie może się przyzwyczaić do zespołu po przejściu do innej szkoły. Niektóre dzieci w ogóle nie chcą chodzić na nową uczelnię i błagają przenieść je z powrotem. Nie ma znaczenia, z jakiego powodu musiał zmienić szkołę — konflikt z nauczycielami, przeprowadzka, chęć uczenia się na poziomie zaawansowanym — uczeń może w każdym razie zmierzyć się z problemami adaptacji. “Ja — Rodzic” postanowił dać kilka wskazówek dla rodziców, którzy albo planują tłumaczenie dziecko do innej szkoły, albo już to zrobił.
Wskazówka pierwszy. Określić najlepszy czas w roku do tłumaczenia dziecka do nowej szkoły

Jeśli okoliczności nie są sprzeczne, to najbardziej korzystny czas do tłumaczenia jest wrzesień. Miesiąc, gdy wszystkie dzieci są w równych warunkach adaptacji do szkolnego rytmu, wystąpienia do pracy po wakacjach. Dzięki jednolitemu startu i “” dzieci do siebie po wakacjach, początkujący będzie o wiele łatwiej wejść w zespół.
Wskazówka drugi. Należy przeniesienie do innej szkoły zgodnie z cechami wieku rozwoju dziecka

Najmniej bolesne z emocjonalnego punktu widzenia wiek do przejścia — to szkoła podstawowa. Aby ograniczyć stres do minimum, rodzice muszą utrzymywać dziecko we wszystkich jego przedsięwzięciach, chwalić za każde zwycięstwo. Porównywać malucha z innymi kolegami nie warto. To tylko pogorszyłoby trudności w adaptacji ucznia w nowym zespole. W młodszym wieku szkolnym problem zbliżenia z rówieśnikami można rozwiązać dość łatwo, na przykład, zorganizować w domu hałaśliwie imprezę dla całej klasy. Komunikacja poza murami szkoły musi kolegów, każdy będzie mógł opowiedzieć o swoich zainteresowaniach, które nie odnoszą się do procesu edukacyjnego.

Średnio ogniwie przeniesienie do innej szkoły niepożądany, ponieważ właśnie w tym czasie rozpoczyna się okres protestu, kształtowania osobowości. Ale jeśli zmiany uczelni nie da się uniknąć, nie należy naciskać na nastolatka i nie wymagaj, aby od razu przystąpiły w proces nauczania i zaczął przynosić dobre oceny. Spróbuj wyjaśnić wszystkie plusy tłumaczenia, znajdź czynnik, który może motywować ucznia w nauce. Na przykład — zakup nowych jakości wiedzy, które w najbliższym czasie pozwolą szybciej stać się samodzielnym i niezależnym. W nowej szkole również można będzie znaleźć nowych przyjaciół — przypominajcie o tym dziecku jak najczęściej.

W liceum trzeba rozmawiać z dzieckiem na równych prawach. Wspólnie plusy i minusy przejść, aby zrozumieć, co może dać nowa szkoła, jakie perspektywy są możliwe i zaplanować dalsze działania. Przygotuj się szczerze odpowiedzieć na pytania o to, dlaczego zmiana szkoły jest konieczna. Pokonać nastolatka stres związany z przejściem w nowy klasa, pomoże wasze wsparcie, a także dodatkowe zajęcia w czasie na zewnątrz szkoły. Jeśli tryb dnia rozpisany na minuty, na doświadczenia związane z adaptacją, po prostu nie będzie czasu.
Wskazówka trzeci. Dostosuj dziecko poprawnie

Na stan emocjonalny dziecka w tłumaczeniu w nową klasę w dużej mierze mają wpływ rodzice. Jeśli dorośli pozwalają sobie mówić przy dziecku o tym, jak trudne i prawidłowo przetłumaczyć go do nowej szkoły, uczeń zacznie jeszcze bardziej bać się tego tłumaczenia. Całkiem możliwe, że będzie traktować nowa szkoła jako wrogi obóz. Dyskutować o przeniesienie do innej szkoły w rodzinie należy, ale przy tym bardzo ważne jest, aby pokazać dziecku spokój z twojej strony, a on musi zrozumieć, że jesteś spokojny, nie dlatego, że ci wszystko jedno, ale dlatego, że pewni sukcesu.

Sponsor: Sklep Banaby, który ma w swojej ofercie produkty takie jak łóżeczka dla dzieci i również materac dziecięcy. Polecamy sklep Banaby.pl